Zaufało nam
18,269+ Pacjentów
Docenieni w branży
certyfikatami i nagrodami
Numer #1
w Regionie

KARBOKSYTERAPIA – co to?

To terapia dwutlenkiem węgla polega na precyzyjnym wstrzykiwaniu do skóry kontolowanych dawek dwutlenku węgla. Zabieg ma na celu doprowadzić w miejscu zabiegu do poprawy mikrokrążenia i co za tym idzie poprawy jakości tkanki poprzez lepsze jej natlenienie i odżywnienie.

Terapia CO2 jest szczególnie pomocna dla osób:
-z cellulitem
-rozstępami
-chcący zredukować tkankę tłuszczową, szczególnie w tych obszarach które trudno jest „zrzucić”, też na podwójny podbródek,
-z wiotkością skóry, szczególnie na brzuchu po ciąży
-na skóre głowy w przypadku łysienia androgenowego, łysienia plackowatego, łuszczycy skóry głowy i przy nadmiernym wypadaniu włosów (aby wzmocnić osłabione cebulki włosów)
-z bliznami potrądzikowymi, bliznami pooperacyjnymi, bliznami po ospie
-ze zmianami łuszczycowymi na owłosionej skórze głowy, na ciele
-z cieniami pod oczami
-w celu biorewitalizacji skóry twarzy szyi i dekoltu, dłoni

Czy zabieg jest bezbolesny?
Niestety zabieg nie jest całkowicie bezbolesny, jednak wszystko zależy od wrażliwości pacjenta na ból. Wprowadzenie igły do skóry jest mało odczuwalne (igła jest bardzo cienka), natomiast wprowadzany gaz do skóry może być odczuwany jako uczucie „rozpierania” „pieczenia” „uczucie gorąca” lub po zabiegu np. po zabiegu na tkankę tłuszczowa uczucie „zakwasów”.

Ile potrzeba zabiegów aby uzyskać „efekt”
Terapia dwutlenkiem węgla jest długotrwałym procesem więc nie wystarczy jeden zabieg, w zabiegach na tkankę tłuszczową nawet 2xw tyg przez 10 tygodni a na oczy to od 3 do 6 zabiegów 1xco dwa tygodnie. „Efekt zabiegu” to częste zadawane pytanie w gabinetach medycyny estetycznej, tutaj przy pomocy karboksyterapii działanie jest terapeutyczne inaczej też stymulujące, czyli tutaj organizm pacjenta sam regeneruje ten obszar. Mechanizm działania jest taki że wprowadzany dwutlenek węgla pod skórę wywołuje w tym obszarze „niedotlenienie” alby doprowadzić tam tlen to organizm musi wytworzyć sieć naczyń krwionośnych, które „natlenią”
ten obszar i tym samym odżywia i zregenerują. Przychodzimy z myślą na zabieg karboksyterapii jak na zabieg terapeutyczny, stymulujący dla skóry. Nie jest to szybki „efekt wow” jak w przypadku wypełniaczy czy botoksu tylko długotrwały proces z długotrwałą korzyścią dla naszej skóry i włosów.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
– ciąża i okres laktacji
-ciężka niewydolność serca
-ciężka niewydolność oddechowa
-ciężka niewydolność nerek
-zapalenie żył
-zakażenie grzybicze, bakteryjne, wirusowe skóry
-choroby nowotworowe
-leczenie antybiotykami
-łuszczyca w fazie aktywnej w miejscu zabiegu
-ogólny zły stan zdrowia np. przeziębienie
-opryszczka
-epilepsja
-zaburzone gojenie ran, skłonność do bliznowców
-jaskra
-hemofilia
-przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne
-przebyty niedawno zawał serca, dusznica

Related Posts

Zadzwoń teraz